Şehit Emniyet Müdürümüz Altuğ VERDİ'yi saygı ile anıyoruz.

Rize İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, 1972 yılında İstanbul’da doğmuştur. 1989 yılında Polis Kolejinden, 1993 yılında Polis Akademisinden mezun olmuştur. Sonrasında;
İstihbarat Daire Başkanlığı,
Türkiye Cumhuriyeti Kudüs Başkonsolosluğu,
Şırnak Emniyet Müdürlüğü,
Adana Emniyet Müdürlüğü,
Birleşmiş Milletler Kosova Barış Gücü,
Birleşmiş Milletler Haiti Barış Gücü,
Mersin Emniyet Müdürlüğü,
İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve Başbakanlık Koruma Dairesi Başkanlığı'nda değişik rütbelerde görev yaptıktan sonra 28.12.2016 tarihinde 1. Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi etmiştir.

Merhum Emniyet Müdürümüz, ülkemizi ABD ve Almanya başta olmak üzere birçok yabancı ülke nezdinde düzenlenen toplantı ve programlarda temsil etmiştir. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Sayın Müdürümüz, 19.08.2017 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan ve 2017/348 sayılı Kararname ile Rize Emniyet Müdürü olarak atanmıştır.İyi derecede İngilizce bilen Merhum Müdürümüz, evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

Rize'de Turgut A. Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim TURGUT ile yakın arkadaşlıkları olan merhum Merhum Altuğ Verdi, ayrıca Rize'mizin kanaat önderleri ile de samimi ilişkiler içerisindeydi.

Rize İl Emniyet Müdürümüz 1. Sınıf Emniyet Müdürü Altuğ VERDİ 11.12.2018 tarihinde makamında uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit olmuştur. Merhum Emniyet Müdürümüz'e Allah’tan rahmet; kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.